Twoje biuro Wirtualne

CO ZNAJDZIESZ W ARTYKULE?:

  1. Jak działa biuro wirtualne?
  2. Rejestracja biura w domu, biuro wirtualne czy może stacjonarne?
  3. Kto korzysta z biur wirtualnych?
  4. Nasi klienci:
  5. Kluczowa rzecz podczas wyboru biura wirtualnego:

Wirtualne biuro to rozwiązanie idealne dla każdej osoby, która pracuje w domu lub zdalnie, a jednocześnie potrzebuje adresu, pod którym zarejestruje swoją działalność i/lub skorzysta z obługi korespondencyjnej.

Jeśli planujesz założenie własnej firmy, musisz pamiętać o posiadaniu dla niej siedziby, czyli adresu pod którym będzie zarejestrowana. Firma może być zarejestrowana w mieszkaniu, jednak bardzo cześto jest to nieopłacalne, zaówno finansowo, jak również wizerunkowo.

 

Jak działa biuro wirtualne?

Wynajmując biuro wirtualne masz możliwość zarejestrowania firmy pod adresem biura wirtualnego, zamiast w domu. Cała poczta firmowa kierowana jest na adres biura, którego pracownicy odbierają listy, pisma urzędowe, a kolejno jeszcze tego samego dnia drogą mejlową informują Ciebie o jego odebraniu (szczególnie istotne w przypadku pism urzędowych, które wymagają szybkiej odpowiedzi). Na Twoją prośbę korespondencja jest skanowana i przesyłana Ci drogą mejlową. Oszczędasz czas na skanowaniu oraz w łatwy sposób możesz archiwizować wszystkie dokumenty na swoim dysku i szybko odnaleźć je w razie kontroli. Jest to rozwiazanie idealne dla każdego, kogo nie ma cały czas na miejscu. List zostanie odebrany, a Ciebie ominie męcząca wizyta na poczcie.

Kto korzysta z biur wirtualnych?

Biura wirtualne przyciągają wszystkich, którzy wykonują pracę w domu lub zdalnie lecz nie chcą kojarzyć się w nieprofesjonalną działalnością zarejestrowaną w mieszkaniu. Właściciele sklepów internetowych, biura tłumaczeń, freelancerzy, star-upy, firmy szkoleniowe, marketingowe, firmy informatyczne  – chwaląc się prestiżowym adresem siedziby firmy budują zaufanie u Klientów i Kontrahentów.

Jest to rozwiazanie idealne dla każdego, kogo nie ma cały czas na miejscu. Każdy list zostanie odebrany, a Ciebie ominie męcząca wizyta na poczcie.

Z wirtualnych biur korzystają coraz częściej firmy z innych miast otwierając “wirtualny oddział”, dzięki któremu pozyskują klientów z lokalnego rynku. Na takie rozwiązanie decydują się również firmy zagraniczne prowadzące interesy w Polsce. To dużo tańsze rozwiązanie niż kupowanie biura, wyposażanie go, obsadzanie ludźmi itd. Klienci postrzegają wówczas taką firmę jako „lokalną”, co tworzy pozytywny wizerunek i ułatwia nawiązanie kontaktu.

 

Rejestracja biura w domu, biuro wirtualne czy może stacjonarne?

Wirtualne biuro potrafi znacznie zredukować koszta wynajmu biura stacjonarnego, którego cena zaczyna się od 1000 zł w najmniej atrakcjnych lokalizacjach na obrzeżach miast, lub od 3000 zł w centrum. Jest to znakomity pomysł, gdy samodzielne wynajęcie lokalu nie wchodzi w grę, a nam zależy na pozytywnym budowaniu wizerunku własnej marki. Zresztą, w dobie elektronizacji życia, wiele jest takich działalności, do których wykonywania nie potrzebne jest stałe miejsce do pracy. Często wystarczy adres, pod którym firma będzie oficjalnie zarejestrowana.

Rejestrując firmę pod adresem domowym już na starcie tracimy dużą część klientów. Wierz lub nie, ale bardzo duża część osób szukająca Twoich usług wpisze adres Twojej siedziby w wyszukiwarkę aby ocenić Twoją rzetelnosć. Firmy zarejestrowane pod adresem domowym kojarzą się z małymi firmami nie posidającymi wystarczających kwalifikacji lub z firmami „krzak”. Firma zarejestrowana pod adresem biurowym w centrum miasta pozytywnie wpływa na wzrost zaufania do Ciebie, a Ty możesz umieścić adres siedziby na swojej stronie internetowej i wszelkich materiałach reklamowych.

Wirtualne biuro i usługi jakie oferuje, potrafią znacznie zredukować koszty, pozytywnie wpłynąć na postrzeganie firmy jak i znacznie usprawnić jej funkcjonowanie.

Nasi klienci:

Firma informatyczna przeniosła siedzibę z Gdańska do Pruszcza Gdańskiego, aby łatwiej otrzymać dofinansowanie do swojego projektu. W Gdańsku liczba rozpatrywanych wniosków była tak duża, że nierealnym stało się uzyskanie świadczenia. Informatycy wykonują swoją pracę w zaciszu domowym i nie muszą jeździć do Pruszcza – wszystkie dokumenty są skanowane i przesyłane im drogą mejlową.

Adrian jest kamerzystą, montuje komercyjne sploty reklamowe, filmy marketingowe. Rejestrując firmę pod adresem Biura Wirtualnego w Gdańsku, którego to adres umieścił na swojej stronie internetowej, traktowany jest przez potencjalnych klientów jako profesjonalna firma z branży filmowej. Ponadto, jako, ze jego praca jest wyjazdowa i często podróżuje zarówno po Polsce jak i po swiecie aby realizować swoje zlecenia, ma zapewnione to, że Biuro Wirtualne w jego imieniu odbierze każdy list i prześle mu skan wygodnie na mejla.

Kluczowa rzecz podczas wyboru biura wirtualnego:

Wybierając odpowiednie Biuro Wirtualne należy wybrać takie, z którym współpraca będzie nam się jak najlepiej układała. Sympatyczni, pomocni ludzie po drugiej stronie to w zasadzie najważniejsza kwestia. Każda bowiem zmiana biura wirtualnego, i tym samym zmiana adresu siedziby firmy, to dodatkowe wysokie opłaty za zmianę wpisu naszej firmy w KRS.

SPRAWDŹ NASZ CENNIK

Mam plan

PLN

79

/miesięcznie

Obsługa korespondencji

Mam firmę

PLN

119

/miesięcznie

Obsługa korespondencji +
adres rejestracyjny firmy

Mam biuro

PLN

1099

/miesięcznie

Co-working – przestrzeń do pracy